AKTYWATOR to talent Gallupa z domeny WPŁYWANIE/Influencing – ta domena grupuje talenty, które pomagają w komunikacji, przekazywaniu swoich pomysłów, przekonywaniu innych do działania.

Jeśli masz ten talent to prawdopodobnie:

Kochasz:
Zainicjowanie, zapoczątkowanie czegoś.

Nienawidzisz:
Czekania, straty czasu. 

Pomysły muszą być realizowane z głową oraz dłońmi dobrego i odważnego człowieka, inaczej nie różnią się niczym od marzeń.
Ralph Waldo Emerson – Poeta i eseista

[siteorigin_widget class=”SiteOrigin_Widget_Image_Widget”][/siteorigin_widget]

Jim – przedsiębiorca
talent: Aktywator

Niektórzy odbierają moją niecierpliwość jako niechęć do słuchania o pułapkach i mogących się pojawić przeszkodach. Powtarzam więc nieustannie: „Chcę wiedzieć, kiedy uderzę głową w mur, i chcę, żebyście mi powiedzieli, jak bardzo to zaboli. Jeśli jednak mimo to zdecyduję się na to natarcie, nie martwcie się, bo zrobiliście to, co do was należało. Ja po prostu muszę sam tego doświadczyć”.

Jane – zakonnica, benedyktynka
talent: Aktywator

Gdy w latach siedemdziesiątych byłam przeoryszą, cierpiałyśmy na braki energii i nasze koszty rosły wręcz astronomicznie. Rozmyślając o tym problemie przyszło mi na myśl, że skoro mamy taki wielki kawał ziemi (740 akrów gruntu) powinnyśmy na własny użytek wywiercić szyb gazowy. Tak też zrobiłyśmy. Kosztowało nas to 100 000 dolarów. Jeśli nigdy nie zajmowaliście się wykonywaniem takich odwiertów, na pewno nie wyobrażacie sobie tego, czego i ja sobie nie wyobrażałam: 70 000 dolarów trzeba wydać tylko na to, by dowiedzieć się czy na działce w ogóle znajduje się gaz. Dokonano odwiertu z użyciem specjalnej sondy i dowiedziałam się, że mamy złoże gazu. Tylko tyle – nie powiedziano mi, jak duże jest to złoże ani czy ciśnienie gazu jest wystarczające do jego wydobycia. „Jeśli zapłacicie dodatkowe 30 000 dolarów, spróbujemy wydobyć gaz” – powiedzieli mi gazownicy. – „Jeśli nie chcecie, czopujemy odwiert, bierzemy nasze 70 000 i do domu!’”. Dałam im te 30 000 i na szczęście wszystko się udało. To było dwadzieścia pięć lat temu i wciąż jeszcze korzystamy z tego gazu.

źródło: Teraz odkryj swoje mocne strony. Marcus Buckingam

Jeśli jeszcze  nie znasz swoich talentów Gallupa, możesz wykonać specjalny test, zobacz tutaj: Diagnoza CliftonStrenghts®

AKTYWATOR – talent Gallupa
Tagged on: