ANALITYK to talent Gallupa z domeny MYŚLENIE STRATEGICZNE/Strategic Thinking – w tej domenie znajdują się talenty, które pomagają podejmować decyzje.

Jeśli masz ten talent to prawdopodobnie:

Kochasz:
Dane i fakty.

Nienawidzisz:
Rzeczy, których nie można udowodnić.

Wszystko trzeba robić tak prosto, jak się da, ale nie prościej.
Albert Einstein – Fizyk

[siteorigin_widget class=”SiteOrigin_Widget_Image_Widget”][/siteorigin_widget]

Jack – dyrektor ds. zarządzania zasobami ludzkimi
talent: Analityk

Gdy formułuję jakieś stwierdzenie, muszę mieć przekonanie, że potrafię poprzeć je faktami
i logicznymi argumentami. Na przykład, gdy ktoś mówi, że nasza firma nie płaci tyle, co inne, zawsze pytam: „Dlaczego tak sądzisz?” Gdy ktoś odpowiada: „Widziałem w gazecie ogłoszenie, w którym ktoś proponował inżynierom mechanikom o pięć tysięcy więcej niż my płacimy”, zawsze odpowiadam: „Ale gdzie jest ta praca? Może płaca jest związana z miejscem? Jaka to jest firma? Czy produkcyjna, tak jak nasza? Ilu ludzi zatrudnia? Dla ilu liczymy średnie wynagrodzenie? Może to są tylko trzy osoby i jedna z nich zarabia tak dobrze, że winduje w górę całą średnią?”. Jest wiele pytań, które muszę zadać, by upewnić się, że takie stwierdzenie pokrywa się z faktami i nie opiera się na jednej mylącej informacji
.

Jose – administrator systemu szkolnictwa
talent: Analityk

Mam wrodzoną zdolność dostrzegania struktur, form i wzorów, zanim jeszcze się pojawią. Gdy na przykład ludzie rozmawiają o napisaniu wniosku o grant słucham, a mój mózg instynktownie przeszukuje informacje o różnych dostępnych grantach i sprawdza, czy z dyskusji wynika uprawnienie do któregoś z tych grantów i w jaki sposób informacje te można wpisać w formularz wniosku, by wszystko było jasne i przekonujące.

źródło: Teraz odkryj swoje mocne strony. Marcus Buckingam

Jeśli jeszcze nie znasz swoich talentów Gallupa, możesz wykonać specjalny test, zobacz tutajDiagnoza CliftonStrenghts®

ANALITYK – talent Gallupa
Tagged on: