CZAR  to talent Gallupa z domeny WPŁYWANIE/Influencing – ta domena grupuje talenty, które pomagają w komunikacji, przekazywaniu swoich pomysłów, przekonywaniu innych do działania.

Jeśli masz ten talent to prawdopodobnie:

Kocham:
Poznawać kogoś nowego. 

Nienawidzę:
Niezmiennej lub zmniejszającej się grupy znajomych. 

Lubił lubić ludzi, dlatego ludzie go lubili.
Mark Twain - Pisarz

Anna G. - pielęgniarka
talent: Czar

Myślę, że czasami jestem trochę nieśmiała. Zazwyczaj nie chcę wykonywać pierwszego kroku. Ale wiem, jak ośmielić innych. W pracy bardzo często wykorzystuję poczucie humoru. Jeśli pacjent nie jest za bardzo otwarty, moja rola polega na odgrywaniu komedii. Kiedyś powiedziałam do osiemnastoletniego pacjenta: „Cześć przystojniaku. Siadaj. Pozwól, że zdejmę ci koszulę. Dobrze, sam zdejmij koszulę. Och, jaki wspaniały tors!”. Z dziećmi trzeba zaczynać bardzo powoli i najlepiej na początek zapytać: „Ile masz lat?”. Gdy maluch odpowie: „Dziesięć”, ja mówię: „Naprawdę? - Ja w twoim wieku miałam jedenaście”. To strasznie głupie, ale pomaga przełamać lody.

Marilyn - rektor college'u
talent: Czar

Nie sądzę, żebym poszukiwała przyjaciół, ale wiele osób uważa mnie za swoją przyjaciółkę. Dzwonię do ludzi i mówię: „Bardzo cię lubię”, bo to właśnie mam na myśli. Polubienie innych jest dla mnie łatwe. Ale przyjaźń? Nie mam wielu przyjaciół. I myślę, że wcale ich nie szukam. Szukam kontaktów i jestem w tym bardzo dobra, bo wiem, jak znaleźć z ludźmi wspólny język.

źródło: Teraz odkryj swoje mocne strony. Marcus Buckingam

Jeśli jeszcze nie znasz swoich talentów Gallupa, możesz wykonać specjalny test, zobacz tutajDiagnoza CliftonStrenghts®

CZAR – talent Gallupa
Tagged on: