Ludzkie talenty, to nasze cechy specyficzne.
To mentalny filtr każdej osoby, który jest tak trwały i wyjątkowy jak odcisk palca.
To nasze talenty warunkują osiągnięcie doskonałości w każdej z naszych ról.

 

 

Zawsze zastanawiało mnie to, dlaczego robię to co robię, dlaczego mnie pcha w jakimś kierunku, skąd się bierze to, że coś lubię a coś innego mnie nudzi, dlaczego inni ludzie podejmują takie, a nie inne działania? Od lat przyglądam się tym mechanizmom. Odpowiedź dały między innymi Talenty wg. Gallupa.

 

Talenty, czyli 34 specyficzne zostały wyodrębnione dzięki 30 letnim badaniom w Stanach Zjednoczonych. W najstarszym dzisiaj Instytucie badania opinii społecznej w, w Instytucie Gallupa powstała idea, a później metodologia wyłaniania naszych specyficznych cech. Przeprowadzono miliony badań wśród 80 tyś. osób, właśnie po to, aby poznać co sprawia, że odnosimy sukcesy w życiu.

Każdy ma swoje talenty – warto je odkryć.

Okazuje się, że każdy z nas ma swoje talenty, które może poznać, dzięki specjalnemu badaniu Clifton StrenghtsFinder®.
Wypełniamy test, otrzymujemy wynik i gotowe.
W kolejnym wpisie, podam Wam dokładną instrukcję, w jaki sposób zrobić badanie. Wiedza na temat swoich silnych stron daje nam informacje, np. Dlaczego robimy w życiu to co robimy? W którym kierunku warto byłoby podążać? Co mnie w życiu motywuje? W czym jestem dobry? Co jest dla mnie naturalne? Itp. To przydatne informacje na każdym etapie życia, ale przede wszystkim po to, aby się w pełni poznawać, lubić i szanować. Więcej informacji znajdziesz tutaj - Talenty Gallupa.

Czym są talenty wg Gallupa? Odkryj swoje silne strony.