DOWODZENIE  to talent Gallupa z domeny WPŁYWANIE/Influencing – ta domena grupuje talenty, które pomagają w komunikacji, przekazywaniu swoich pomysłów, przekonywaniu innych do działania.

Jeśli masz ten talent to prawdopodobnie:

Kochasz:
Używać kontroli w sytuacjach, które wydają się poza kontrolą. 

Nienawidzisz:
Pasywności i unikania. 

Istnieje ryzyko, na które nie możesz sobie pozwolić i istnieje ryzyko, którego nie możesz nie podjąć.
Peter Drucker – Badacz

Diana - pracownik hospicjum
talent: Dowodzenie

Nie uważam siebie za osobę asertywną, ale podejmuję się różnych obowiązków. Gdy wchodzę do pokoju, w którym znajduje się umierająca osoba wraz ze swoją rodziną, muszę czuć się do czegoś zobowiązana. Oni tego ode mnie oczekują. Może są trochę w szoku, może są trochę przerażeni, trochę nie dopuszczają do siebie tej myśli. Na ogół czują się zagubieni. Potrzebują kogoś, kto powie im, co będzie jutro, czego mają się spodziewać. Nie oczekują owijania w bawełnę. Oczekują jasnego i szczerego postawienia sprawy. To właśnie mój obowiązek.

 

 

Malcolm - menedżer restauracji
talent: Dowodzenie

Jednym z powodów mojej zdolności wpływania na ludzi jest moja szczerość. Ludzie mówią nawet, że przy pierwszym kontakcie onieśmielam ich. Gdy popracuję z nimi przez rok, czasem rozmawiamy o tym. Oni mówią: „Wiesz Malcolm, gdy zaczynałem tutaj pracować, byłem śmiertelnie przestraszony”. Gdy pytam, dlaczego, odpowiadają: „Nigdy nie pracowałem z kimś, kto mógłby to powiedzieć. Cokolwiek by to było, cokolwiek trzeba by było powiedzieć, ty zawsze to mówiłeś'".

źródło: Teraz odkryj swoje mocne strony. Marcus Buckingam

Jeśli jeszcze nie znasz swoich talentów Gallupa, możesz wykonać specjalny test, zobacz tutajDiagnoza CliftonStrenghts®

DOWODZENIE – talent Gallupa
Tagged on: