DYSCYPLINA to talent Gallupa z domeny WYKONANIE/Executing – w tej domenie są talenty, które są najbardziej pomocne i używane w wykonywaniu zadań, w sprawianiu, że projekty, zadania posuwają się do przodu.

Jeśli masz ten talent to prawdopodobnie:

Kochasz:
Rzeczy, które są zorganizowane i uporządkowane.

Nienawidzisz:
Chaosu i zamieszania, improwizacji.

Harmonogram broni chaosu i kaprysu. Jest to sieć do łapania dni. Jest to rusztowanie, na którym pracownik może stabilnie stać i pracować obiema rękami w określonych przedziałach czasu.
Annie Dillard – Autorka

Troy - dyrektor handlowy
talent: Dyscyplina

Mój system porządkowania dokumentów nie jest może piękny, ale na pewno jest bardzo skuteczny. Wszystko opisuję ręcznie, bo wiem, że nie będzie tego oglądał żaden z moich klientów, po co więc tracić czas na ozdobniki? Całe moje życie handlowca jest zorganizowane przez terminy i podtrzymywanie kontaktów. W swoim systemie zapisuję to wszystko tak, że mogę czuć się w pełni odpowiedzialny nie tylko za dotrzymanie terminów i za podejmowanie kolejnych kroków, ale również za działania wszystkich moich kolegów i klientów. Jeśli nie skontaktują się ze mną w terminie, w którym obiecali na pewno otrzymają ode mnie e-mail. Kiedyś usłyszałem: „Równie dobrze to ja mogę przyjść do ciebie, bo wiem, że jeśli się nie skontaktuję, to zaraz nagrasz mi się na sekretarkę”.

 

Diedre - kierownik biura
talent: Dyscyplina

Nie znoszę marnowania czasu, dlatego sporządzam listy, długie listy, które pozwalają mi nad wszystkim zapanować. Moja dzisiejsza lista liczy dziewięćdziesiąt pozycji i na pewno zrealizuję z tego 95%. Na tym polega dyscyplina, bo nie pozwalam, by ktoś marnował mój czas. Nie jestem grubiańska, ale potrafię bardzo taktownie i z humorem powiedzieć komuś, że jego czas się skończył.

źródło: Teraz odkryj swoje mocne strony. Marcus Buckingam

Jeśli jeszcze nie znasz swoich talentów Gallupa, możesz wykonać specjalny test, zobacz tutajDiagnoza CliftonStrenghts®

DYSCYPLINA – talent Gallupa