ELASTYCZNOŚĆ to talent Gallupa z domeny BUDOWANIE RELACJI/Relationship Building – w tej domenie znajdują się talenty, które ułatwiają budować i podtrzymywać relacje, które powodują, że te relacje są dobre.

Jeśli masz ten talent to prawdopodobnie:

Kochasz:
Spontaniczność.

Nienawidzę:
Przewidywalności.

Najwspanialszą rzeczą dotyczącą przyszłości jest to, iż nastaje ona pewnego dnia.
Abraham Lincoln – 16-ty Prezydent USA

Maria - producent telewizyjny
talent: Elastyczność

Uwielbiam życie w telewizji, bo nigdy nie wiadomo, co się za moment wydarzy. W jednej chwili mogę pracować nad kawałkiem o najlepszych prezentach gwiazdkowych dla nastolatków, a już w następnej będę przygotowywać wywiad z kandydatem na prezydenta. Myślę, że zawsze taka byłam. Żyję chwilą. Gdy ktoś pyta mnie: „Co będziesz robić jutro?” często odpowiadam: „Do diabła, przecież nie wiem. To zależy, do czego będę miała nastrój”. Doprowadzam mojego chłopaka do szału, bo on planuje na przykład, że w niedzielę po południu pójdziemy na targ antyków, a ja na pięć minut przed wyjściem zmieniam zdanie i mówię: „Nie, lepiej chodźmy do domu i poczytajmy niedzielne gazety”. To wkurzające, prawda? Ale ma też jednak dobre strony, bo oznacza, że jestem gotowa na wszystko.

Linda G. - kierownik projektu
talent: Elastyczność

Wiem, że u siebie w pracy jestem uważana za najspokojniejszą osobę. Gdy ktoś przychodzi i mówi: „Przygotowaliśmy zły plan. Musimy do jutra to wszystko pozmieniać” - moi koledzy stają się nerwowi albo ich to paraliżuje. Mnie jakoś to się nie zdarza. Lubię ten rodzaj presji, tę potrzebę natychmiastowej reakcji. To sprawia, iż czuję, te żyję.

źródło: Teraz odkryj swoje mocne strony. Marcus Buckingam

Jeśli jeszcze nie znasz swoich talentów Gallupa, możesz wykonać specjalny test, zobacz tutajDiagnoza CliftonStrenghts®

ELASTYCZNOŚĆ – talent Gallupa
Tagged on: