INTELEKT to talent Gallupa z domeny MYŚLENIE STRATEGICZNE/Strategic Thinking – w tej domenie znajdują się talenty, które pomagają podejmować decyzje.

Jeśli masz ten talent to prawdopodobnie:

Kochasz:
To, co teoretyczne – ponieważ jest prekursorem tego, co praktyczne. 

Nienawidzisz:
Bezmyślnego podejścia do czegokolwiek.

Myślę, więc jestem.
Kartezjusz – Filozof

Lauren - kierownik projektu
talent: Intelekt

Sądzę, że większość ludzi, którzy się ze mną spotykają, myśli, że jestem cholerną ekstrawertyczką. Nie zaprzeczam faktowi, że lubię ludzi, ale zdziwiliby się, gdyby dowiedzieli się, ile czasu potrzebuję spędzić w samotność by móc funkcjonować publicznie. Naprawdę lubię swoje towarzystwo. Lubię samotność, ponieważ daje mi szansę skupienia się i pozbierania myśli. Tak właśnie rodzą się moje najlepsze pomysły. Moje pomysły muszą dojrzewać powoli muszą się ”uleżeć”. Używałam tego określenia od dawna: „Muszę zebrać myśli, ułożyć je w idee i poczekać, aż się uleżą".

 

Jorge - dyrektor fabryki i były więzień polityczny
talent: Intelekt

Przyzwyczailiśmy się traktować przymusowe odosobnienie jako karę, ale ja nigdy nie nienawidziłem tego tak, jak inni. Można sobie wyobrazić, że czułem się samotny, ale tak naprawdę nigdy mi się to nie zdarzyło. Wykorzystałem ten czas na refleksję nad swoim życiem,  nad tym, kim jestem i co jest dla mnie naprawdę ważne, nad moją rodziną i wartościami. W dziwny sposób odosobnienie uspokoiło mnie umocniło.

 

źródło: Teraz odkryj swoje mocne strony. Marcus Buckingam

Jeśli jeszcze nie znasz swoich talentów Gallupa, możesz wykonać specjalny test, zobacz tutajDiagnoza CliftonStrenghts®

INTELEKT – talent Gallupa
Tagged on: