BLISKOŚĆ to talent Gallupa z domeny BUDOWANIE RELACJI/Relationship Building – w tej domenie znajdują się talenty, które ułatwiają budować i podtrzymywać relacje, które powodują, że te relacje są dobre.

Jeśli masz ten talent to prawdopodobnie:

Kochasz:
Być blisko, troszczyć się; wzajemność w relacjach. 

Nienawidzisz:
Dyskomfortu społecznego, który towarzyszy poznawaniu kogoś nowego. 

Moi przyjaciele są moją ostoją.
Emily Dickinson – Poetka

[siteorigin_widget class=”SiteOrigin_Widget_Image_Widget”][/siteorigin_widget]

Gavin – steward
talent: Bliskość

Mam wielu wspaniałych znajomych, ale prawdziwych, bliskich przyjaciół nie aż tak dużo. I jestem z tego naprawdę zadowolony. Najlepiej czuję się, spędzając czas z ludźmi, z którymi jestem najbliżej, z rodziną. Jesteśmy bardzo związaną, katolicką rodziną irlandzką i staramy się być razem, kiedy tylko możemy. To duża rodzina – mam pięcioro rodzeństwa i dziesięć siostrzenic, siostrzeńców, bratanic i bratanków – ale spotykamy się wszyscy przynajmniej raz w miesiącu i bardzo jest nam razem dobrze. Ja pełnię tu rolę katalizatora. Gdy tylko wracam do domu, nawet jeśli nie ma akurat żadnych urodzin czy innej okazji, to znajduję powód, by zebrać się razem i wspólnie spędzić trzy czy cztery dni. Naprawdę lubimy swoje towarzystwo.

Jamie – przedsiębiorca
talent: Bliskość

Niewątpliwie bardzo starannie dobieram sobie przyjaciół. Na początku, gdy po raz pierwszy kogoś spotykam, nie chcę poświęcać mu zbyt wiele czasu. Nie znam go, on mnie nie zna, więc wystarczy, że jesteśmy dla siebie mili. Jeśli jednak zajdą okoliczności, w których możemy się lepiej poznać, przekraczamy pewien próg, nagle zaczynamy chcieć zainwestować więcej w naszą znajomość. Daję się bliżej poznać, pozwalam sobie na pewną zażyłość, jestem gotowa zrobić coś, co pozwoli nam zbliżyć się do siebie i okazać sobie wzajemnie troskę. To trochę dziwne, bo wcale nie szukam nowych przyjaciół. Mam ich wystarczająco wielu, a jednak, gdy spotykam nową osobę i przekroczymy ten próg, czuję się coraz bardziej zaangażowana.

źródło: Teraz odkryj swoje mocne strony. Marcus Buckingam

Jeśli jeszcze nie znasz swoich talentów Gallupa, możesz wykonać specjalny test, zobacz tutajDiagnoza CliftonStrenghts®

BLISKOŚĆ – talent Gallupa
Tagged on: